Hopp direkte til innhold

Hopp direkte til Søk

www.dfs.no
Det frivillige Skyttervesen
Forsvar, sport og god våpenkultur

Erterskyting

Nøkkelpunkter

Dato 19. september 2026
Arrangør Fåberg Skytterlag
Kart kart
Live show https://live.megalink.no/
Kontaktperson
E-post
Telefon 48954279
Kontaktinformasjon:

Påmeldingsfrist:

09.09 (kl. 21.00) - t.o.m 18.09.2026



Til påmelding

Fåberg skytterlag inviterer lagets medlemmer og foresatte til "Erterskyting" på Jongerud skytebane den 19. sep kl 1200. Dette er en uhøytidelig avslutning/ markering av utendørssesongen med noe skyting og sosialt samvær.
Dette er en lang tradisjon i laget, og til den som undres skyter vi verken med eller om erter, men navnet kommer av at det blir servert ertersuppe etter skytingen.

Skytterne deles i to grupper, en for de yngste, og vinner får tittelen Erterprins/prinsesse. Den andre gruppen består av alle øvrige skytter, og vinneren får tittelen Erterkonge/dronning. Premien består av en andel i en ertersleiv som må vinnes tre ganger før en får den til odel og eie, og æren av å servere de andre deltakerne ertersuppen.

Skyteprogram

Skytterne deles i to grupper. Begge gruppene skyter det samme programmet på 100m.
Alle skyter liggende, først 5 skudd som anvises på standplassen, så 10 skudd lukket. Vinnerne  blir kåret først etter at alle har satt seg til bords før servering av ertersuppen.

Antall påmeldte
Klasse Påmeldte