Hopp direkte til innhold

Hopp direkte til Søk

www.dfs.no
Det frivillige Skyttervesen
Forsvar, sport og god våpenkultur

Treningssamling ungdom Østerdal

Nøkkelpunkter

Dato 1 - søndag 2. november 2025
Arrangør 10026
Kart kart
Kontaktperson Idar Leknes
E-post
Telefon 41636788
Kontaktinformasjon:

Påmeldingsfrist:

28.09 (kl. 21.00) - t.o.m 30.10.2025



Du må være pålogget


Til påmelding

Invitasjon til ungdomssamling

Ungdomsutvalget i Østerdal skyttersamlag inviterer til ungdomssamling 1. og 2. november. Vi skal være på Elverum skytterlag sin bane på Terningmoen. Samlingen er åpen for skyttere fra NU, R, ER, J og EJ. Både erfarne skyttere og de som ikke har skutt så mye før, er velkommen på samlinga. Fokuset på samlingen er først og fremst å bygge miljø og felleskap blant ungdomsskytterne i Østerdal. Men vi håper også at du vil sitte igjen med noen tips som kan hjelpe deg til å bli en litt bedre skytter.

Instruktører vil være Idar Leknes, Ruben Myrset og Oda Andreassen Berg.

Samlaget dekker alle måltider og ammunisjon til bruk på samlingen. Deltagere må ha med eget våpen, eller låne fra sitt skytterlag. Det er også mulighet for å låne våpen fra Elverum skytterlag. Kontakt oss på forhånd i så fall.

Vi håper at så mange som mulig kan være med på hele samlingen. Det er mulighet for å overnatte inne i skytterhuset, evt ute i telt/campingvogn hvis været tillater det. Ta gjerne med spill, kortstokk, fotball eller andre ting som gjør at man blir sosial.

Vi blir nødt til å be foreldre og andre voksne om litt hjelp undervegs i samlingen. Blant annet trenger vi litt hjelp til måltidene og vi må ha våken nattevakt. Vi kommer tilbake til dette.

 

Påmelding:

Påmelding sendes på SMS til Idar Leknes (tlf 41 63 67 88) Du kan også melde deg på via mitt dfs. Meld også fra om eventuelle allergier eller andre hensyn vi må ta.

Påmeldingsfrist: ons 29. oktober.

 

 

Foreløpig program – endringer kan komme…

Lørdag

11.00   Oppmøte på Terningmoen med enkel servering

12.00   Skyteøkt. Grupper blir delt inn etter alder og erfaring.

15.00   Lunsj

16.00   Justering og tilpassing av børse - gjør og lær. Ta gjerne med umbraco-nøkler

17.00   Tullball og moro – vi kommer tilbake med detaljer 😊

19.00   Middag.

20.00   Sosialt. Kanskje en liten uhøytidelig skytekonkurranse på kvelden.

Søndag:

08.00   Frokost

09.00   Skyteøkt. Grupper blir delt inn etter alder og erfaring.

12.00   Lunsj

13.00   Skytekonkurranser på tvers av alder/klasser.

15.00    Avreise

Antall påmeldte
Klasse Påmeldte